• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Alexa’da Nasıl Yükselirim

Her webmasterın merak ettiği konular arasında yer alan Alexada yükselme aslında süreklilikle alakalı bir güncellemedir. Alexa neye göre sıralama yapar? Alexa mantığı neye dayalıdır? Alexa sıralaması düşürme gibi yollar hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Alan adı ve içerik uyumu;

Sitenizin ne ile alakalı olduğunu Google botlarına net olarak bildirmeniz gereklidir. Google ziyaretçilerini yanlış yönlendiren siteleri kesinlikle sevmez. Bunu ölçme değeri ise Google aramalardan bir kelime sayesinde yollanan ziyaretçi sayfanızda o konuyla alakalı bilgi bulamazsa sitenizden kısa bir süre içinde ayrılacaktır. Sitede kalma oranlarını test eden Google eğer her yolladığı ziyaretçi kısa süre içinde ayrılıyorsa o anahtar kelimeden size bir daha ziyaretçi göndermez.

Ne yapmanız gerekli ona bakalım;

Öncelikli olarak içerik başlığınız ile içerikte anlatılan bilgi uyumlu olmalıdır. Makalede etiket kullanıyorsanız tamamıyla konu ile alakalı olmalıdır. Sitenizin sektöre göre verdiği hizmeti Meta açıklamalarında yada kullandığınız SEO eklentilerinde net olarak açıklamalısınız. Aynı anda birden çok sektöre hizmet vermeyi tercih etmemeniz gereklidir.

Alexa Page Rank’ın kalkmasıyla beraber sitelerin değer ölçme kılavuzu olarak 1. sıraya çıkmıştır. En önemli konu sitenizin çalışmasıdır. Çalışkan siteler sürekli olarak Alexa’da yükselir. Her gün en az bir adet makale girişi yapmalısınız.

Günde 10 adet makale üzerinden hesap yapalım.

Her gün saat sabah 08-00 / 10-00 / 12-00 / 14-00 / 16-00 / 18-00 / 20-00 / 22-00 / 24-00 ve 02-00 saatlerinde birer adet makale girdiğinizi düşünelim. 7 gün boyunca bu sisteme devam edelim. Kısa bir süre sonra makalelerinizin kısa süre içinde indekslendiğini ve sıralamalarda yer aldığını göreceksiniz. 30 gün bu yöntemi deneyerek büyük sıralama düştüğünüzü görebilirsiniz. 90 gün boyunca bu sisteme devam ettiğinizde makaleleriniz anında indeks alacaktır. 

10 Şubat 2017 1757 okunma
admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Forex Makalesi Nasıl Yazılır

Spe ifik bir konu üzerine yazılmış herhangi bir makale, ancak ve ancak doğru bilgileri doğru şekilde okuyucuya aktarabiliyor i e başarıya ulaşabilmektedir O nedenledir ki özel bir konu...

SEO Uyumlu Makalenin Website Üzerindeki Etkisi

SEO uyumlu makaleler web itelerinin hedef müşteri ile daha hızlı buluşma ına olumlu katkı ağlamaktadır Uzman ekiplerimizin hazırladıkları özel makaleler eşliğinde iz de arama...